آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چقدر محتوا در اینترنت وجود دارد؟ اگر به تازگی در حوزه تولید محتوا وارد شده اید، تلاش برای رقابت با اشباع شدن اینترنت، ممکن است ناامیدکننده به نظر برسد و ممکن است این سوال را در ذهن خود داشته باشید که چگونه می توان انتظار داشت با میلیاردها وب سایت دیگر رقابت کرد؟ ناامیدی را کنار بگذارید، حقیقت این است که حداقل ۹۰ درصد از صفحات وب در اینترنت ارزش کمی برای خوانندگان خود ارائه می دهند. شما با ایجاد محتوای برتر شانس بسیار خوبی برای موفقیت دارید. آریانا هافینگتون، پیتر روجاس و سایر وبلاگ نویسان میلیونر کار خود را با ایجاد محتوای استثنایی آغاز کردند. البته گفتن این کار آسان تر از انجام آن است. ایجاد محتوای عالی یک سرمایه گذاری بزرگ برای زمان شما خواهد بود، اما پاداش هایی به دنبال خواهد داشت. در این مقاله با بیان چند نکته راهنمای کامل تولید محتوا برای ایجاد بهترین مقالات ارائه می شود. 

راهنمای کامل تولید محتوا سایت

۱-قبل از شروع تولید محتوا درباره موضوع خود تحقیق کنید

شما باید نگاهی به محتواهای دیگر در جایگاه خود بیندازید. سعی کنید بفهمید چه چیزی برای رهبران فکری پیشرو، مفید است و یک برنامه بازی برای ایجاد محتوای بهتر ارائه دهید. بهترین مکان برای شروع، انجام تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی است. می‌توانید از تعدادی ابزار مانند Google Keyword Planner استفاده کنید تا بفهمید افراد دیگر در جایگاه شما از چه کلمات کلیدی استفاده می‌کنند. در ابتدا کلمات کلیدی که به اندازه کافی مرتبط نیستند و یا حجم جستجو ندارند یا برای رتبه بندی رقابتی به نظر می رسند، را حذف کنید. کلمات کلیدی باقیمانده در لیست شما آنهایی هستند که می خواهید آنها را هدف قرار دهید. تحقیق کلمات کلیدی همیشه بدون ابزار مناسب فرآیندی زمان بر خواهد بود. SEMrush می‌تواند فرآیند را تسریع کند و مصرف و پیمایش حجم زیادی از داده‌ها را بسیار آسان‌تر کند. ابزار کلمه کلیدی SEMrush به شما کمک می کند تا فوراً تعیین کنید که رتبه بندی برای یک عبارت کلیدی خاص چقدر دشوار است.

پس از انجام جستجوی کلمه کلیدی، نتایج مربوط به حجم ماهانه، رقابت، دشواری کلمه کلیدی و موارد دیگر را مشاهده خواهید کرد. پس از تعیین کلمات کلیدی که می خواهید برای آنها رتبه بندی کنید، می خواهید ببینید رقبای شما در صفحه اول چه کسانی خواهند بود. با این کلمات کلیدی جستجو کنید تا شروع به تجزیه و تحلیل محتوای آنها کنید. نکاتی وجود دارد که باید در حین انجام تحقیقات به آنها توجه کنید. شما می خواهید هم به طول محتوا و هم به میزان تحقیق مدنظر نگاه کنید. آیا هیچ یک از نویسندگان دیگر تجربه حرفه ای در این زمینه دارند؟ به چند منبع لینک می دهند؟ فکر می کنید آنها برای ایجاد هر پست چه مدت زمان صرف کرده اند؟ می توانید از محتوای موجود به عنوان پایه استفاده کنید. با این حال، نمی توانید انتظار داشته باشید که بهترین محتوا را در وب ایجاد کنید، فقط با بازخوانی چند منبع دیگر برای ایجاد یک مقاله ۱۰۰۰ کلمه ای، بهترین محتوا را ایجاد کنید. علاوه بر مشاهده مقالات دیگر، ممکن است بخواهید با کارشناسان واقعی صحبت کنید.

۲-در تولید محتوا برای ارائه ارزش به مخاطب خود تصمیم بگیرید

رقابت با افراد خبره در تولید محتوا بر اساس شرایط خاص ممکن است دشوار باشد، به خصوص اگر آنها آموزش حرفه ای یا تحصیلات رسمی در یک جایگاه رقابتی داشته باشند. هرگز دلسرد نشوید، زیرا ممکن است بتوانید با پیدا کردن یک زاویه اصلی برای محتوای خود، محتوای با ارزش تری ارائه دهید. فرض کنید که در حال ایجاد یک وب سایت برای افرادی هستید که رژیم غذایی دارند. شما می توانید یک مقاله به طور خاص برای به اشتراک گذاشتن دستور العمل ها یا اخبار رژیم غذایی پالئو ایجاد کنید، کاری که اکثریت قریب به اتفاق وبلاگ نویسان پالئو انجام می دهند. با این حال، زوایای دیگری نیز وجود دارد که می توانید آنها را در نظر بگیرید، مانند: وبلاگی برای کمک به مردم برای دوری از وسوسه های انحراف از رژیم غذایی. وبلاگی برای ورزشکارانی که از رژیم پالئو پیروی می کنند. این وبلاگ می تواند نکات تغذیه ای و ورزشی را پوشش دهد. نکته: اگر حتی به ایده‌های بیشتری نیاز دارید، فقط از طریق گوگل جستجو کنید. در انتهای هر جستجو، گوگل طیف وسیعی از نتایج جستجوی «مرتبط» را در اختیار شما قرار می‌دهد که مردم به طور مداوم در جستجوی آن هستند.

راهنمای تولید محتوا سایت


نوع محتوایی که بیشترین جذابیت را داشته باشد به مخاطبی که شما هدف آن هستید بستگی دارد. هر جمعیتی نیازهای متفاوتی دارد، بنابراین باید آنها را در نظر بگیرید. اگر برای دانشجویان به تولید محتوا می پردازید احتمالاً محتوایی که در مورد صرفه جویی پول هست برای آنها کارایی بیشتری دارد. وبلاگی که به والدین میانسال پاسخ می دهد
می تواند با پست هایی که در مورد بهبود ثبات مالی آنها و مقابله با چالش های پیری صحبت می کند، برای این طیف مورد علاقه و پاسخگوی نیازشان باشد. حتما لازم نیست خوانندگان وبلاگ خود را بر اساس سن، جنسیت یا نمایه درآمدشان هدف قرار دهید. درعوض، ممکن است بر سطح دانش آنها در مورد موضوع خاص یا نوع مشکلی که در جایگاه شما با آن مواجه هستند تمرکز کنید.

به همین دلیل است که بسیاری از وبلاگ های بازاریابی اینترنتی یا به آموزش افرادی که در این حرفه جدید هستند یا ارائه جزئیات فنی بیشتر به افرادی با تجربه بسیار بیشتر اختصاص داده شده اند. همانطور که وبلاگ شما رشد می کند، ممکن است متوجه شوید که مخاطبی که در ابتدا قصد داشتید برای آن بنویسید، مخاطبی نیست که واقعاً آن را جذب کرده اید. این غیر معمول است، اما این اتفاق می افتد. شما باید این را در نظر داشته باشید و سبک نوشتاری خود را بر اساس آن تنظیم کنید.

۳-شروع به نوشتن و تولید محتوای خود کنید و مطمئن شوید که منحصربفرد است

در این مرحله، شما در مورد رقبای خود تحقیق کرده اید و جمعیتی را که می خواهید هدف قرار دهید مشخص کرده اید. وقت آن رسیده است که شروع به نوشتن کنید. می توانید از پست های وبلاگ رقبای خود به عنوان یک الگوی کلی استفاده کنید، اما خود را به سبک نوشتن آنها محدود نکنید. شما باید محتوایی بنویسید که ارزش و جزئیات بیشتری ارائه دهد. ممکن است متوجه شوید که بسیاری از رقبای شما با مقالاتی که تنها چند صد کلمه طولانی دارند در صفحه اول رتبه بندی می شوند. این اغلب به این دلیل است که آنها دارای اعتبار دامنه بالایی هستند یا به اندازه کافی خوش شانس هستند که کلمات کلیدی را با رقابت کمی پیدا کرده اند.

اگر واقعاً می خواهید وارد دنیای تولید محتوا، سئو و تبلیغات شوید، باید ابزاری به نام BuzzSumo را امتحان کنید. نه تنها برای هر چیزی که ممکن است به دنبال آن باشید، رتبه‌بندی برتر، عملکرد و محتوای اشتراک‌گذاری شده را در اختیار شما قرار می‌دهد، بلکه ابزارها و ویژگی‌هایی را نیز برای مهندسی معکوس فرآیند در اختیار شما قرار می‌دهد. در نهایت به شما امکان می‌دهد بهترین محتوا را ایجاد کنید.
اگر می‌خواهید به دلایل زیادی از برخی از سایت‌های برتر در حوزه تولید محتوا پیشی بگیرید، باید سطح سایت و محتواهای خود را بالا ببرید. به روش هایی فکر کنید که می توانید پست های طولانی تر ایجاد کنید. در حالی که بسیاری از وبلاگ نویسان و برندها فقط به رتبه بندی سئو و تعداد بازدیدکنندگان نگاه می کنند، توجه نکردن به کاری که کاربران در هنگام بازدید از سایت شما انجام می دهند می تواند برای رشد شما مضر باشد. برای آگاهی بیشتر در این زمینه توصیه می شود مقاله چهار هدف اصلی تولید محتوا مطالعه گردد.
علاوه بر تولید محتوا برای سایت و در نظر داشتن بهبود تجربه کاربری، همیشه در مسیر تلاش برای رشد سایت خود، نیازهای خوانندگان خود را در ذهن داشته باشید. با ایجاد محتوایی که راه حل مشکلات پیچیده‌ای را که سایر وبلاگ‌نویس‌ها به طور کامل به آن رسیدگی نکرده‌اند، بازدیدکنندگان بیشتری دریافت خواهید کرد و بک لینک‌های بیشتری کسب خواهید کرد. همچنین، مطمئن شوید که پست های شما به درستی با پیوندهایی به منابع معتبر ذکر شده است.

۴-پس از انتشار مقاله، شروع به تبلیغ کنید

چند ماه پس از انتشار وبلاگ و محتوای خود، ممکن است ده ها پست شگفت انگیز نوشته باشید. اما از اینکه هنوز کسی از وبلاگ شما بازدید نکرده است احساس ناامیدی کنید. اگر ایجاد محتوای عالی بسیار مهم است، آیا محتوای شما نباید در حال حاضر شروع به کار کند؟
در حالی که ایجاد محتوای عالی مهم است، تنها زمانی یک دارایی خواهد بود که مردم آن را پیدا کنند. به محتوای وبلاگ خود مانند الماس در یک جزیره ناشناخته فکر کنید. اگر هرگز کشف نشوند برای کسی ارزشمند نخواهند بود. وقتی صحبت از تبلیغ محتوای شما می شود، روش های زیادی برای انتخاب وجود دارد.
در راستای راهنمای کامل تولید محتوا برای ایجاد بهترین مقالات، پس از ایجاد محتوای خود، باید شروع به تبلیغ آن کنید. آن را به Facebook، Reddit، linkedin و سایر شبکه های اجتماعی پیوند دهید. یکی دیگر از راه ها بهترین محتواهای خود را با لیست ایمیل خود به اشتراک بگذارید. می‌توانید با InVideo یک تیزر ویدیو بسازید و آن را در تمام حساب‌های رسانه‌های اجتماعی خود از جمله اینستاگرام، توییتر، لینکداین و موارد دیگر ارسال کنید. با توجه به زمان و تلاش زیادی که بر روی فرآیند ایجاد و ارتقای محتوا متمرکز شده است، اشتباه بزرگی است که در فرآیند نظارت و دانستن زمان، مکان و دلیل اشتراک‌گذاری محتوای شما توسط مردم صرف نظر کنید.
بازاریابی بخش مهمی از وبلاگ نویسی است. احتمالاً زمان بیشتری را صرف تبلیغ محتوای خود خواهید کرد تا نوشتن آن. تا زمانی که محتوای عالی داشته باشید و کانال های مناسبی را برای تبلیغ آن انتخاب نکنید، وبلاگ و مقاله شما شروع به جذب و دیده شدن نخواهد کرد.

ایجاد محتوای عالی یک سرمایه گذاری بزرگ با بازدهی بزرگتر است. تولید محتوا این روزها سخت تر می شود زیرا گوگل در حال افزایش سطح پست هایی است که در SERP ها رتبه بندی می کند. خوانندگان نیز تقاضای بیشتری داشته و خواستار محتوای باکیفیت هستند. این در واقع چیز خوبی است. این بدان معناست که اگر بر ایجاد محتوای باکیفیت و رعایت اصول راهنمای کامل تولید محتوا تمرکز کنید، به جای همگام شدن با آخرین استراتژی های رتبه بندی کلاه سیاه که مطمئناً سایت شما را ممنوع می کند یا خوانندگان شما را از خود دور می کند، شانس بیشتری برای رتبه بندی خواهید داشت.